Sale!

Двоен LED соларен рефлектор со сензор

650 ден

  • Двоен LED соларен рефлектор со сензор

  • Водоотпорен (IP65) двоен соларен рефлектор за надворешна употреба, може да се употреби во вашата градина, двор, покрај базенот, на тераса или пред влезот
  • Висока ефикасност и мала потрошувачка, соларната енергија ја користи за да го снабди просторот со светлина и да ви заштеди од сметката за струја
  • 40 супер светли LED диоди за одлично осветлување
  • Копче за вклучување и исклучување On/Off
  • PIR Сензор кој се активира со движење на 3-5m, со времетраење од 15сек.
  • Димензии: 19,5 х 12 х 4cm
  • Соларен панел: 5.5W/6V
  • Батерии: 3.7V 1200mAh
  • Да се постави на директна сончева светлина – 8h полнење = 12h осветлување
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock